Doradztwo transakcyjne – M&A

Sprzedaż przedsiębiorstw

Excalibur Capital zapewnia optymalną obsługę transakcyjną dla właścicieli lub przedsiębiorstw zainteresowanych poszukiwaniem płynności oraz realizacją transakcji kapitałowych. Korzystając z doświadczenia przygotowujemy firmę do procesu mając na uwadze maksymalizację wartości dla właścicieli.

 

Nasz zespół specjalistów przeprowadzi Państwa przez każdy etap procesu sprzedaży: od ustalenia strategii działania, poprzez przygotowanie dokumentów informacyjnych i marketingu transakcyjnego po negocjacje cenowe i strukturyzację transakcji. Przygotowujemy się do transakcji bardzo dokładnie, dochowujemy należytej staranności w wyborze odpowiednich inwestorów których zapraszamy do negocjacji.

 

Nabycia przedsiębiorstw

Przejęcia przedsiębiorstw przyspieszają rozwój firmy oraz umożliwiają wejście na nowe rynki, które są kluczowymi czynnikami ekspansji biznesu. Wybór idealnego oraz zainteresowanego sprzedażą celu przejęcia jest czasochłonne i wymaga zaangażowania zasobów ludzkich. Dokonujemy przeglądu rynku w poszukiwaniu idealnego celu przejęcia i atrakcyjnej potransakcyjnej struktury kapitału. W razie potrzeby, nasi doradcy pozyskują kapitał oraz upewniają się, że przejmowany podmiot wpasowuje się w dalekosiężną strategię rozwoju. Podczas gdy Excalibur Capital zarządza transakcją klient może skoncentrować się na zarządzaniu działalnością operacyjną firmy.

 

Inicjatywa oraz kontakty zespołu Excalibur upraszczają całą procedurę i zmniejszają bariery, które często pojawiają się w przypadku bezpośredniego kontaktu nabywcy ze sprzedającym.

 

W wypadku każdej transakcji bierzemy na siebie odpowiedzialność za koordynowanie prac kancelarii prawnych oraz doradców podatkowych.